Stronę internetowa powinien posiadać każdy, kto prowadzi swoją firmę. Dzięki niej można dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zaprezentować swoją ofertę w prosty i czytelny sposób. To także znakomity sposób na budowanie swojej marki i wypromowanie się w sieci. Strona internetowa powinna być nieodzownym elementem biznesu. W dzisiejszych czasach kiedy większość firm działa w sieci, witryna internetowa jest koniecznością. Wraz z nią warto także założyć profile społecznościowe dzięki którym możemy kierować ruch bezpośrednio na naszą stronę.

Jakie są koszty?

Cena strony internetowej uzależniona jest od wielu czynników, więc ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Decydując się na witrynę trzeba się liczyć z kosztami minimum 900zł. Na cenę ma wpływ wiele czynników np: jaką wybierzemy domenę i hosting, jaką dużą chcemy stronę, z ilu podstron będzie się ona składała, czy to ma być blog, strona wizytówka, czy raczej chcemy bardziej rozbudowaną witrynę. Inna cena będzie dla małej lokalnej firmy, która chce tylko zaprezentować się w sieci, a inna dla dużej korporacji, która potrzebuje rozbudowanej strony, portalu czy sklepu internetowego, którego koszt może wynosić 4500zł a nawet więcej. Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od preferencji klienta i jego wymagań.

Komu warto zlecić stworzenie strony internetowej?

Na rynku znaleźć można mnóstwo ofert od firm, agencji, czy freelancerów. Każdy oferuje podobną usługę, jednak koszty wykonania strony u poszczególnych osób mogą znacznie się różnić. Jeżeli szukamy taniej, to z pewnością warto wziąć pod uwagę freelancera. Praca z taką osoba z pewnością będzie bardziej elastyczna, można się z nim w wielu kwestiach porozumieć, nie ma on sztywno określonych reguł. Czasami można liczyć na przykład na dodatkową poprawkę w projekcie. Agencje natomiast mają swoje ściśle określone zasady i za każde odstępstwo będzie trzeba zapłacić. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy. Freelancer zapewne nie dysponuje takimi narzędziami do pracy, jakie można znaleźć w porządnej agencji interaktywnej. Jednak jeżeli szukamy tańszych możliwości, to z pewnością taka osoba jest w stanie zrobić stronę internetową w cenie niższej. Natomiast agencja może zaoferować nam dużo większy pakiet możliwości. Poza tym, że stworzą naszą witrynę, możemy pokusić się także o skorzystanie z ich pozostałych ofert jak np. reklama, pozycjonowanie, tworzenie grafik, logo, obsługa social media itp.

Czy można zrobić stronę internetową samemu?

Jak najbardziej jest to możliwe. Jeśli mamy tylko czas i ochotę, to możemy pokusić się o stworzenie swojej własnej strony internetowej. Jednak jeśli jest to nasze pierwsze spotkanie z tworzeniem stron, warto oddać to w profesjonalne ręce i mieć pewność, że wszystko będzie wykonane tak jak należy. Dla osoby, która nigdy tego nie robiła, może to być duży problem. Oczywiście wszystko jest kwestią chęci. Tak więc jeżeli Wasza strona nie musi powstać w ciągu kilku dni, a może to się rozciągnąć w czasie można spróbować zrobić ją samemu.