W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej jest niezwykle ważne. Jeśli prowadzimy swój biznes i chcemy dotrzeć do klientów nie tylko lokalnie, ale w różnych lokalizacjach, witryna jest tak naprawdę koniecznością. Poszukując fachowca, czy firmy, która wykona dla nas usługę, sięgamy zwykle do sieci i tak robi większość z nas. Dlatego warto zadbać o atrakcyjną, przyjemną dla użytkownika i dobrze wypozycjonowaną stronę internetową.

Dlaczego warto?

Posiadanie strony internetowej w więcej niż jednym języku ma niewątpliwie duży wpływ na pozyskanie klientów. Jeżeli prowadzimy np. sklep internetowy, czy firmę, która działa na rynkach zagranicznych, z pewnością będzie to miało wpływ na ruch na naszej stronie. Dzięki temu umożliwimy klientom z innych krajów zakupy w naszym sklepie, czy pozwolimy osobom z zagranicy zapoznać się z naszą ofertą. Takie osoby z pewnością chętniej skorzystają z naszej propozycji niż konkurencyjnej.

Dla jakiej branży strona wielojęzyczna?

Tak naprawdę nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli prowadzisz globalną firmę, to z pewnością jest to wręcz konieczność. Dzięki temu dotarcie do osób z zagranicy będzie znacznie łatwiejsze, a na tym przecież Ci zależy. Jeżeli nastawiasz się na rynek poza granicami naszego kraju, z pewnością powinieneś potraktować to jako priorytet. Jeżeli próbujesz swoich sił np. na rynku niemieckim, to spraw, aby ten klient spośród setek innych firm wybrał właśnie Twoją. Oferta pokazana w jego ojczystym języku, będzie dla niego dużo bardziej czytelna, a dodatkowo pokaże, że jeszcze przed rozpoczęciem współpracy dbasz o przyszłych klientów.

Dla lokalnych biznesów

Jeżeli prowadzisz małą lokalną firmę i nastawiasz się tylko na klientów z okolic, wcale nie znaczy, że strona w innym języku nie jest dla Ciebie. Osoby z zagranicy także mieszkają w Polsce i z pewnością korzystają z usług lokalnych firm. Jeżeli masz restauracje, pizzerię, czy małą knajpkę, storna np. w angielskim języku będzie dla nich bardziej dostępna. Sklepy internetowe, czy przedsiębiorstwa usługowe również powinny się zastanowić nad tego typu rozwiązaniem. Zakupy z pewnością będę ogromnym udogodnieniem dla wszystkich, którzy nie posługują się biegle naszym językiem.

Tłumaczenie strony internetowej

Decydując się na witrynę w innych językach, warto postarać się o dokładne tłumaczenie. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego tłumacza. Odpowiednio dobrane słowa z pewnością będą miały wpływ nie tylko na pozyskanie klientów, ale także na pozycjonowanie. Artykuły czy opisy na takiej stronie powinny być napisane z sensem, z zachowaniem poprawnej pisowni, tutaj najzwyklejszy translator, czy specjalna wtyczka do tłumaczenia może niestety nie wystarczyć..

Pozycjonowanie strony wielojęzycznej

Strona internetowa w kilku językach jest z pewnością większym wyzwaniem do pozycjonowania. Jednak osoba/agencja, której zlecimy tego typu usługę, z pewnością ma odpowiednią wiedzę i kompetencje. Warto więc nawiązać współpracę z firmą, która poprowadzi naszą stronę przez cały proces od wyboru domeny aż do pozycjonowania.